Email: info@jeas.cz
Nonstop dispečink
724 096 663
Setkali jsme se s řediteli škol i školek

Jablonecká energetická je právě v poslední fázi veřejné zakázky „FVE na objektech Statutárního města Jablonec nad Nisou a jím vlastněných společností“. Předmětem veřejné zakázky za 150 milionů korun je poskytnutí dodávek a montáže fotovoltaiky včetně řídicího systému na vytipované objekty v majetku města.

Protože se jedná zejména o budovy škol a školek, ale i dalších městských organizací, rozhodli jsme se uspořádat setkání s jejich ředitelkami a řediteli, abychom jim v neformálním prostředí řekli, o co jde, vysvětlili některé nejasnosti a snad i rozptýlili případné obavy. 

Hovořilo se o životnosti solárních panelů, která je rozhodně delší než 20 let. Instalace panelů by neměla do provozu školských zařízení téměř zasáhnout. Ale přesto ji děti, učitelé a zaměstnanci, ale i rodiče samozřejmě zaznamenají. Nabídli jsme proto školkám i školám určitou kompenzaci v podobě vzdělávacích a zábavních programů pro děti. 

“Co všechno zvládne sluníčko?” je program, který jsme připravili pro  mateřinky. 

Děti od nás dostanou pastelky a omalovánky s tématem sluneční energie.  Školce věnujeme a společně poprvé vyzkoušíme hračky na solární pohon – stavebnici, auto nebo třeba robota. Zábavnou formou jim vysvětlíme, proč budou panely na střeše jejich školky.

Program “Energie s iQLANDIÍ” je určený pro žáky vyšších tříd základních škol.

Ve spolupráci s iQlandii v Liberci jsme připravili workshop pod vedením odborných lektorů na téma energie s důrazem na solární a jiné obnovitelné zdroje. Pro třídy, které budou mít o program zájem zajistíme nejen vstupné, ale samozřejmě také dopravu tam a zpět. 

Sdílet tento článek
Nová podoba kotelny v Mechové ulici - vizualizace
Previous post
JE přistupuje zodpovědně nejen ke svým odběratelům
Dálkovým odečtem energií šetříme nejen čas, ale také peníze. Jak? 👉Postupně zavádíme start-upový systém Smart metering u městských objektů. Veškeré výstupy z elektroměrů, plynoměrů a vodoměrů se sbíhají v jednom společném inteligentním datovém úložišti, které umožňuje našim odborníkům všechna data vyhodnocovat a také optimálně nastavit spotřebu. 📈 Případné nezvyklé výkyvy nebo havárie jsou zaznamenány on-line a naši dispečeři a technici tak můžou okamžitě jednat. 💪 Naším cílem je monitorovat v Jablonci 400 odběrných míst. Potenciál pro úsporu nákladů za elektřinu i vodu na městském majetku je až desítky milionů korun ročně. ... See MoreSee Less
Zobrazit na Facebooku
Jak budeme modernizovat kotelnu v ulici Mechová? 👀👇 ... See MoreSee Less
Zobrazit na Facebooku

• Ke dni 31.5.2024 ukončujeme topnou sezónu. Děkujeme za Vaši přízeň.

X