Email: info@jeas.cz
Nonstop dispečink
724 096 663
Komín na Brandlu šel k zemi

Dnes krátce po deváté hodině poslali střelmistři společnosti Metrostav k zemi 162 metrů vysoký komín bývalé výtopny na Brandlu v Jablonci nad Nisou. Vše proběhlo podle plánu a betonový kolos dopadl přesně tam, kam měl. Druhá nejvyšší stavba Libereckého kraje padala k zemi asi 15 vteřin za pomoci 75 kg plastické trhaviny. Odstřel si nenechala ujít ani jablonecká veřejnost, lidé sledovali pád komína z vyhlídek po celém městě.

„Vše dopadlo tak, jak jsme projektovali a připravovali. To znamená, že terč, který byl namalovaný na střeše poslední budovy, byl zasažen špičkou komína,“ řekl bezprostředně po odstřelu hlavní střelmistr Vladimír Pravda.

Likvidace komína i celého teplárenského areálu je poslední kapitolou proměny jabloneckého teplárenství. Demolici areálu včetně dnešního odstřelu realizovala pro Jabloneckou energetickou společnost Metrostav. „Metrostav v čele se střelmistrem Vladimírem Pravdou odvedl naprosto profesionální práci, vše proběhlo do puntíku tak, jak mělo. Bezpečnost Jablonečáků byla na prvním místě. Nedošlo vůbec k žádným škodám, a to ani na nejbližší budově lezecké arény Makak. Celému týmu patří náš velký dík,“ říká Boris Pospíšil, ředitel Jablonecké energetické.

Nyní přijde na řadu likvidace sutin, která potrvá několik měsíců. „Zájmem Metrostavu samozřejmě je, zlikvidovat odpad co nejdříve. Předpokládaná doba je cca čtyři měsíce, vzhledem k tomu, že je již konec září, bude hodně záležet na tom, co nám dovolí klimatické podmínky,“ uvádí Jan Syrůček. Veškerý odpad, který demolicí areálu vznikne, bude roztříděn a recyklován – jedná se zejména o ocel a beton. Ten bude rozdrcen na štěrk. Nevyužitelný či nebezpečný odpad bude zlikvidován v souladu s předpisy Ministerstva životního prostředí.

Sutiny komína na Brandlu foto archiv Jablonecké energetické

Pro shlédnutí videa klikněte zde.

_________________________________________________________________________________
Jablonecká energetická (JE) je stabilní společnost v 100% vlastnictví statutárního města Jablonec nad Nisou. Její historie sahá až do 90. let 19. století. Zastaralá soustava centrálního zásobování teplem, která byla ještě na počátku nového tisíciletí před technickým i ekonomickým kolapsem, přešla v roce 2013 do vlastnictví města. V letech 2015–2016 došlo k revitalizaci celého systému a přeměně v moderní a ekologickou akciovou společnost.
Metrostav a.s. je největší česká stavební společnost s padesátiletou historií. Za tuto dobu jsme se etablovali na evropském trhu jako úspěšná a finančně stabilní společnost. Metrostav a.s. je technicky vyspělou společností, která systematicky rozvíjí vlastní kapacity vnitropodnikových nosných technologií a usiluje o trvalé zlepšování schopností v oblasti stavební výroby.

Kontakt pro média:
Markéta Hozová
tel.: 777 025 101
e-mail: hozova@parliamo.cz

Kontakt pro média:
Lenka Vrátná
tel.: 775 315 663
e-mail: vratna@parliamo.cz

Vojtěch Kostiha
tiskový mluvčí Skupiny Metrostav
Metrostav a.s. Koželužská 2450/4 180 00 Praha 8
T 266 019 715, M 606 629 225
vojtech.kostiha@metrostav.cz, www.metrostav.cz

Sdílet tento článek
Next post
Jablonecká energetická zvyšuje ceny tepla pouze kosmeticky
kotelna_v_brezove_ulici

3 weeks ago

Od města postupně přebíráme a modernizujeme kotelny v městských budovách. Nejnovějším počinem je ta v atletické hale na Střelnici v Jablonec nad Nisou - oficiální ♻️ moderní kondenzační kotle♻️ optimální nastavení provozu♻️ dálkový dohled a servis 24/7♻️ úspora až 50 % ... See MoreSee Less
Zobrazit na Facebooku

• 9.2.2024 (15:00-17:00 hod.) - z důvodu opravy havárie na potrubí dojde k PŘERUŠENÍ DODÁVKY TEPLÉ UŽITKOVÉ VODY do objektů Mšenská 6 až 12,42,44 ,MŠ a ZŠ Josefa Hory 31,33.

X